A Zala Megyei Fagyöngy Egyesített Szociális Intézmény lakói 2022. május 25-én a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület Gondviselés Háza Fogyatékosok Otthona festői szépségű kastélyparkjában vettek részt a XXV. Rajztalálkozón,
Csákánydoroszlón. A találkozón 12 csapat vett részt, melynek témája az idei évben a „Béke” volt.
Az intézményt Kiss Henriett (Búcsúszentlászló), Bricht Miklós (Búcsúszentlászló), Mező Ádám Zsombor (Zalaszentiván Tőzike Otthon) és Springel Pál (Zalalövő Hajnalka Otthon) képviselte.
A szívélyes fogadtatást követően a lakók megismerkedtek Vikivel. Ő volt a nap során a csapat kísérője. A reggeli vendéglátás után kezdetét vette a megnyitó.
A műsorban fellépett a Csákánydoroszlói Intézmény Gyöngyös Bokrétás Néptánccsoportja, illetve több ellátott is szavalt, ezzel is megalapozva a jó hangulatot.
A rajzok elkészítésére közel két óra állt rendelkezésre. A közös munka alatt a Capito Gitárklub kellemes zenei aláfestése hallatszott.
Az intézmény csapata felkészülten, nagy izgalommal állt neki a mű elkészítésének.
Folyamatos nyüzsgés, megbeszélés, újabb és újabb ötletelés jellemezte a rajzkészítés minden fázisát, annak ellenére, hogy több alkalommal is gyakoroltak, készültek erre a napra.
Az elkészült rajzokat az alkotók így mutatták be:
Heni :
„A Csákánydoroszlói 25. rajzpályázatra a Zala Megyei Fagyöngy Egyesített Szociális Intézményből megérkezett Heni és Miki Búcsúszentlászlóról, Ádám Zsombor a Zalaszentiváni- és Pali a Zalalövői TL házból. Az elkészített rajzunk inspirációját, Aranyosi Ervin: Újjászületésünk című verse adta.”
Miki:
„Bárcsak rozsda marna
minden egyes fegyvert,
amivel az ördög
minden élőt megvert!
Minden ártó dolog
eltűnne a Földről,
s talán elkezdhetnénk létünket elölről!”
Heni:
„A rajzunkon a háborút jelentő tárgyakból tüntettünk fel párat. Piros színnel, áthúzással jeleztük, hogy nem értünk egyet ezek használatával, mert károsak, ártóak az emberek számára.”
Ádám Zsombor:
„Bárcsak minden ember
végre észhez térne,
a világmindenség
igazságot mérne!
Békében az ember
egymást kézen fogva,
élhető jövőért
összemosolyogna!”
Heni:
„A kezek megjelenítését, a tenyér felfelé tartását mi is fontosnak tartottuk. Áldásért, békéért és szeretetért tárjuk ki kezeinket az ég felé. S a világ öt földrészén élő emberek összefogását, az olimpiai öt karika színeinek megjelenítésével is hangsúlyozni akartuk.”
Pali:
„Bárcsak a világunk
élhető hely lenne,
természet és ember
megférhetne benne!
Élhetnénk boldogan,
élhetnénk vidáman,
egy szép, emberséges
mennyei világban!”
Heni:
„A képünkön látható: a szív, a galamb, hiszen milyen jó lenne, ha szeretet, béke és vidámság lenne az emberek szívében, a gyűlölet és a harag helyett. A béke további jelképe az olajág, mint egy keret tartja össze a mondanivalónkat, s a természethez tartozásunkat. Örülünk, hogy itt lehetünk, s megmutathattuk, hogy mi békében szeretnénk továbbra is élni!”
Az elkészült műveket Horváth Csaba fazekasmester értékelte.
A részvételt és az elkészített művet oklevéllel, valamint a Csákánydoroszlói lakók által készített Békegalambbal köszönték meg a szervezők.
A finom, ízletes ebéd elfogyasztása után, „Szívvel, lélekkel”-közös, zenés tornán vettek részt az alkotók a Kastélyparkban.
A nap Déri Ádám élőzenés báljával zárult.